Нейробіка в школі: корисні вправи від Mamabook

Існує не лише фітнес для тіла. Сайт Mamabook пропонує освоїти прості вправи для активації мозку. Незважаючи на свою універсальність, вправи з нейробіки дають потужний результат. Це справжній крос-фітнес для мозку, який може задіяти відразу всі органи чуттів. Виконувати ці вправи можна батьками із дітьми вдома, але найкраще – із вчителями на першій хвилині уроку. 

Сайт Mamabook презентує ефективні вправи, які з легкістю допоможуть учителю цілий урок тримати увагу учнів, а також покращити рівень засвоєння нового матеріалу.


Що дає нейробіка:
  • Покращення пам'яті.
  • Синхронізація двох півкуль мозку.
  • Робота зі «сплячими» зонами мозку.
  • Підвищення рівня концентрації та інтелектуальної працездатності.

Вправа 1. Написати речення із заплющеними очима

Попросіть дітей на чернетках записати, наприклад, тему уроку чи привітання із учителем. Виконувати потрібно із заплющеними очима.

Що дає вправа: через обмеження одного із органів чуттів підсилюється робота інших – слух, тактильні відчуття. Це посилає у мозок сигнали для активації прихованих ресурсів.

Вправа 2. Написати речення іншою рукою

Тепер потрібно написати те саме речення із розплющеними очима, проте взяти ручку в іншу руку.

Що дає вправа: синхронізація роботи двох півкуль мозку, повна концентрація уваги.

Вправа 3. Змініть хід уроку

Чому ваші учні ще на початку уроку бувають мляві? Тому що їхній мозок ідеально знає порядок наступних дій. Тож його активність мінімальна, задіяно лише 25% його ресурсів. Дослідження показали, що звичне для нас виконання щоденних і добре знайомих вправ поступово погіршує пам'ять та увагу. Тож вам варто спробувати час від часу повністю перебудовувати урок: домашнє запитувати не на початку, а в кінці уроку. Не викликати по одному, а дати можливість відповісти на запитання колективно.

Що дає прийом: підвищує активність мозку та його здатність до засвоєння нової інформації, відпрацювання нових навичок.

Вправа 4. Переверніть предмети

Ще одне «звикання» мозку – це оточуюча картинка, у якій ніколи і нічого не змінюється. Мозок притуплює свою активність, бо бачить звичні предмети в єдиному вигляді. Що потрібно зробити? Попросити дітей перевернути підручники догори ногами та про себе прочитати завдання. Якщо ви учитель історії чи географії, то цього разу повісьте карту світу на дошці також догори ногами. Змусьте дітей не розгубитися та зорієнтуватися у просторі.

Що дає прийом: дуже потужний запуск мозкової діяльності, експрес-запам’ятовування нової інформації.

Вправа 5. Різні прийоми читання

Сприйняття тексту – одна з найскладніших задач для мозку (навіть дорослої людини). Завдяки читанню можна постійно переключати мозкову діяльність в різні режими. Протягом уроку використовуйте різні способи читання: учні читають про себе і вголос, завдання читає і вчитель, і учні по черзі. Запропонуйте гру: читати частину тексту з різними емоціями. Один учень читає задачку плачучи, інший – низьким, басистим голосом. Також вдало, якщо одну с частин тексту учні прочитають хором.

Ще одна дуже “робоча” вправа – це читати текст, закривши одне око рукою. Наступний текст читається вже іншим оком.

Що дає вправа: тренування пам’яті, ефективне сприйняття прочитаної інформації.

Вправа 6. Помінятися місцями за партою

Бачите, що втрачаєте увагу класу? Під час уроку попросіть помінятися сусідів по парті між собою місцями до кінця уроку. Це як міні-стрес та раптовий новий досвід для мозку.

Що дає прийом: можливість розворушити учнів, після такої вправи вони відразу починають слухати вас уважно, а в класі покращується дисципліна.

Вправа 7. Відчиніть двері або вікно

Потік нових звуків активує нові зони мозку. Достатньо зробити це на 2 хвилини, аби провести цілий урок із активними учнями.

Що дає прийом: змусити прокинутися мозок, підвищити уважність.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Діти та Інтернет. Вебінар

ОНЛАЙН-КУРС ПРО ДИСТАНЦІЙНЕ І ЗМІШАНЕ НАВЧАННЯ